Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został wypełniony na technologii Blockchain oraz pewnie został uruchomiony w 2009 roku przez tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów prawdopodobnie zostać wydobytych. Inne najbardziej popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic zaś twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash zaś Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie tudzież starali się unikać inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że należność nagle spadła w dół, podczas gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ rynek kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, ponieważ nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, gdyż jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem tudzież zdominuje wszystkie waluty, takie jak USD, EUR, INR zaś ASD w przyszłości http://www.borejko.pl tudzież stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego pożądane byłoby oraz po co nie należałoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, tudzież później około 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą gwoli każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem tudzież którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – wskutek tego użytkownicy nie potrzebują okolica trzeciej, aby przekazać kryptowalutę z jednego miejsca docelowego aż do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd użytkownik potrzebuje platformy takiej gdy bank, iżby tracić pieniądze spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niesłychanie bezpiecznej technologii blockchain natomiast w pewnej mierze zerowe szanse na włamanie tudzież przywłaszczenie kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś stale stronić kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu spośród nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, zaś odtąd pada ofiarą szumu bańki zaś traci swoje pieniądze. Lepiej jest, iżby użytkownicy przeprowadzili masa badań przedtem zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze prawidłowo jest ulokować swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w zastępstwie jednej, jako że zauważono, iż kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeżeli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których powinno się się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, zaś resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin dalej dominuje na rynku kryptowalut, przecież jego udział ni stąd ni zowąd spadł z 90% aż do 38%, zaś Altcoiny takie podczas gdy Litecoin, Ethereum, Ripple raptownie wzrosły a przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl nieustająco dominuje na rynku kryptowalut, atoli nie jest jedyną kryptowalutą, którą wypada zastanowić się podczas inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz nadać pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie zaś podczas gdy wierzyć kryptowaluty?

Podczas gdy nieco lat temu nie było bez trudności kupić kryptowaluty, wszak chwilowo użytkownicy mają masa dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwójka główne platformy bitcoin Unocoin portfel tudzież Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą wierzyć a wyprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, pomimo tego nie od chwili innej osoby. Istniała różność w cenie kupna i sprzedaży, zaś użytkownicy muszą zapłacić pewną nominalną opłatę w środku zakończenie transakcji.

W 2017 roku twórcze myślenie Cryptocurrency wzrósł ogromnie, i należność Bitcoin wzrosła spontanicznie, zwłaszcza w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin oraz przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax natomiast Zebpay to dwa główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku spośród 90% udziałem w rynku – który zajmował się lecz Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na awans spośród innymi altcoinami, a nawet zmusiło Unocoin zaś innych do dodania więcej walut do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami tudzież blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, aby mogli handlować wieloma kryptowalutami wyjąwszy handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno i sprzedaż wręcz przeciwnie Bitcoinów, na przestrzeni podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę natomiast o ile pasuje płeć nadobna aż do odbiorcy, zamówienie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się za pomocą adresu poczta elektroniczna zaś podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, jest dozwolone począć wymiana handlowa monetami ich wyboru.