Przewodnik w celu początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, jaki został skończony na technologii Blockchain i prawdopodobnie został uruchomiony w 2009 roku za sprawą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych oraz uważa się, iż w sumie 21 milionów bitcoinów przypuszczalnie pozostać wydobytych. Inne w najwyższym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty owo Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic natomiast twarde rozwidlenia Bitcoin, takie kiedy Bitcoin Cash i Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, iżby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie a starali się stronić inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że wypłata raptem spadła w dół, jak jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ targ kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą wkładać kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, albowiem nie ma kontroli żadnego rządu ponad kryptowalutą, bo jest owo kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, iż Bitcoin jest prawdziwym złotem oraz zdominuje wszystkie waluty, takie gdy USD, EUR, INR zaś ASD w przyszłości http://www.borejko.pl a stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego powinno się oraz po co nie powinno się wkładać w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, i z kolei mniej więcej 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych z pewną unikalną cechą w celu każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem i którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – z tej przyczyny użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, aby przenieść kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie aż do waluty fiat, gdzie użytkownik potrzebuje platformy takiej podczas gdy bank, aby ronić finanse spośród jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na niezwykle bezpiecznej technologii blockchain oraz prawie że zerowe szanse na włamanie oraz kradzież kryptowaluty, póki nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze wystrzegać się kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na rychły zarobek, tudzież w następnej kolejności pada ofiarą szumu bańki tudzież traci swoje pieniądze. Lepiej jest, iżby użytkownicy przeprowadzili co niemiara badań nim zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze przyzwoicie jest umieścić swoje kapitał w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, gdyż zauważono, że kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których warto się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, tudzież pozostałość kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w przyszłości dominuje na rynku kryptowalut, jednak jego uczestnictwo raptem spadł z 90% do 38%, oraz Altcoiny takie jak Litecoin, Ethereum, Ripple znienacka wzrosły zaś przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl cięgiem dominuje na rynku kryptowalut, toż nie jest jedyną kryptowalutą, którą trzeba rozważyć w toku inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz wywiać pod uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i kiedy kupować kryptowaluty?

Podczas kiedy parę lat temu nie było bez trudności nabywać kryptowaluty, niemniej jednak teraz użytkownicy mają moc dostępnych platform.

W 2015 roku, Republika Indii ma dwoje główne platformy bitcoin Unocoin portfel i Zebpay portfel, dokąd użytkownicy mogą brać za dobrą monetę oraz sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin spośród portfela tylko, jednakże nie od chwili innej osoby. Istniała różnica w cenie kupna a sprzedaży, a użytkownicy muszą odpłacić się pewną nominalną opłatę w ciągu zakończenie transakcji.

W 2017 roku kreatywność Cryptocurrency wzrósł ogromnie, tudzież pańszczyzna Bitcoin wzrosła spontanicznie, wyjątkowo w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin natomiast przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax zaś Zebpay to dwie główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – który zajmował się wprost przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje to szansę innym organizacjom na przyspieszenie spośród innymi altcoinami, zaś nawet zmusiło Unocoin tudzież innych do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami tudzież blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, tak aby mogli handlować wieloma kryptowalutami wyjąwszy handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pośrodku obiema platformami polegała na tym, że Unocion zapewniał natychmiastowe kupno oraz sprzedaż przeciwnie Bitcoinów, na przestrzeni podczas gdy na UnoDAX użytkownicy mogą oddać zlecenie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież jeżeli pasuje płeć słaba do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć konto w każdej spośród giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu e-mail natomiast podając dane KYC. Gdy ich konto zostanie zweryfikowane, wolno nawiązać kupiectwo monetami ich wyboru.