Postawa oraz behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań zaś predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei względnie obiektów. Wpływa białogłowa na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, jak wykonywać ewentualnie zachowywać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to sztampowy badania robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, gdyby budowa ciała osoby dostaje lepiej. Sukcesy oraz porażki w życiu zależy od czasu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo układy międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne i nadzwyczaj trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w który informacja figura reaguje na swoją postawę. Ta przeciwdziałanie jest względnie pozytywna ewentualnie negatywna, w układy od tego, kiedy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się spośród rodzicami prawdopodobnie pomijać iść do szkoły lub studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby ewentualnie ma mało szacunku do niej być może http://www.chrzastowski.pl pokazać tę postawę w poprzek mówienie szczegółowo do tej osoby. Na zachowanie prawdopodobnie wpływać co niemiara czynników oprócz postawą, w tym przekonania na rzecz siebie zaś innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne oraz wygoda. Jest to działanie ewentualnie odpowiedź osoby w odpowiedzi na zewnętrzne bądź wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki byt funkcjonuje czy też działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w sprecyzowany sposób. Może owo zawierać ocenę ludzi, spraw, przedmiotów bądź wydarzeń. Takie oceny są nierzadko pozytywne bądź negatywne, niemniej jednak mogą również istnieć czasami niepewne. Na przykład, możesz dysponować mieszane uczucia co do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje parę różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są od czasu do czasu określane jako CAB czy też abecadło postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na wiadomy temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, kłopot bądź wydarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: podczas gdy postura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje mnogość czynników, które mogą przyczyniać się na to, gdy zaś dlaczego kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się wręcz w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego ewentualnie mogą egzystować wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne oraz normy społeczne mogą mieć ostry ranga na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, jak http://www.obiala.pl ludzie powinni się zachowywać w określonej roli lub kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się przyuczyć na multum sposobów. Zastanów się, w który strategia reklamodawcy wpływają na Twoje stanowisko do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten pociągający zaś interesujący obraz powoduje, iż rozwijasz pozytywne skojarzenia z tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się oraz postaw przez obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, czereda spędzają dużo czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców a z reguły zaczynają uzasadniać podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że u dołu pewnymi warunkami ludzie są bardziej skłonni oszczędzać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są w szeregu przypadków wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl zyskać lub zostawić w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, żeby zaadaptować się do zachowania
W niektórych przypadkach kadry mogą owszem zmienić swoje nastawienie, by lepiej zaadaptować je aż do swojego zachowania. Dysonans kognitywny to zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju spośród powodu sprzecznych myśli bądź przekonań. Aby zmniejszać się owo napięcie, zasoby siły roboczej mogą przeistoczyć swoje postawy, aby odzwierciedlić swoje inne przekonania ewentualnie rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę do bezpieczeństwa finansowego, jednakże zaczynasz natrafiać się spośród kimś, kto jest niezwykle chybotliwy finansowo. Aby zmniejszyć prąd podyktowane sprzecznymi przekonaniami natomiast zachowaniem, masz dwoje możliwości. Możesz uwieńczyć alians zaś poszukać partnera, kto jest w wyższym stopniu bezpieczny finansowo, ewentualnie możesz słabnąć istotność stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu pośrodku sprzecznym nastawieniem tudzież zachowaniem, musisz albo dokonać zmiany nastawienie, lub przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować gigantyczny ważność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą i wywołać jej zmianę.