Niedobór pracowników przypadkiem być doskonałą wiadomością gwoli gospodarki

Niedobór pracowników przypuszczalnie stanowić doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, na odwrót może, firmy obudzą się tudzież dostrzegą symptomatyczny współpraca pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy a niszczą pozytyw firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę wartość tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu przedtem bankructwem, jednakowoż owo nie powstrzymało ich chciwych prezesów poprzednio zgarnięciem sowitych premii.

Mamy ubytek pracowników, i firmy starają się zatrudnić każdego, jaki jest chętny. Niektóre firmy, podczas gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw tudzież jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, gdy rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy rząd skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, że stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, zaś płeć słaba powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników nieuchronny w pobliżu tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski nieoczekiwanie wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu egzystować pewnym, jestem sprzeciwiający się opodatkowaniu zysków dzięki rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno być w zależności od chwili zysków. To było w sam raz. W międzyczasie moja współmałżonka zaś ja robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, oraz kadra kontynuowali swoją doskonałą obsługę, w pobliżu iż Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą przekazać sobie sprawę, iż personel pierwszej linii są fundamentem firmy i tyczyć się ich dobrze, zaś nie kiedy trybiki wyrabiające premie dla prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników podczas gdy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni oraz inni badacze znaleźli głęboki alians między zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy zaś ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest włości wiadomość: sposób pokazują, że niektóre firmy przełamują algorytm a traktują pracowników spośród szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo nic bardziej błędnego niektóre spośród nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają przyszły trymestr jako nagrodę, więc wykorzystują pracowników natomiast fałszują wyniki wewnątrz następny kwartał. Powtarzam: jestem antagonistyczny opodatkowaniu biznesu dzięki rząd. Jednak popieram unormowanie Bidena Build Back Better dotyczący opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty dzięki Izbę a jest rozpatrywany za sprawą Senat, nawet jeśliby przypadkiem posiadać na odwrót drobny ważność na wykup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na wykup akcji, naraz wyzyskując pracowników.

Firmy powinny przedstawiać na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy z wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór może przechowywać we wnętrzu efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii z funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni plus podsłuchać o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu dzięki piątka lat po zwolnieniach. Kierownictwo plus nie powinno otrzymywać premii w ciągu pięciu lat od chwili zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, który zwiększa premie prezesów.

Zniknął wolny rynek interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) pył rewelacja w 2019 roku oraz zdecydował, że maksymalizacja wartości w celu akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta metryka spośród lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy a prędko je porzucił i wrócił aż do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii później odchodzili odkąd tych frazesów.