Niedobór pracowników prawdopodobnie być doskonałą wiadomością w celu gospodarki

Niedobór pracowników może znajdować się doskonałą wiadomością dla gospodarki! Może, owszem może, firmy obudzą się i dostrzegą znaczący udział pracowników w ich sukces. Niektórzy dyrektorzy generalni biorą niebotyczne sumy a niszczą walor firmy, w przeciwieństwie do wielu pracowników pierwszej linii, którzy tę zaleta tworzą. Podczas pandemii dyrektorzy generalni zgarnęli ogromne sumy, zwalniając pracowników. Niektóre firmy szukały ochrony http://www.legutko.eu przed bankructwem, pomimo tego to nie powstrzymało ich chciwych prezesów poprzednio zgarnięciem sowitych premii.

Mamy ubytek pracowników, i firmy starają się zaangażować każdego, kto jest chętny. Niektóre firmy, gdy McDonalds zapłacili premie podpisywania. Kanadyjska firma Loblaw i jej konkurenci wypłacali premie pracownikom pierwszej linii, jak rozpoczęła się pandemia. Zaprzestali tego po trzech miesiącach w porozumieniu ze swoimi konkurentami. Kiedy szczebel skonfrontował ich spośród tą zmową, twierdzili, iż stało się owo niezależnie. No proszę! To tak, jakbyś złapał swoją trzylatkę z ręką http://www.boczar.eu w słoiku spośród ciasteczkami, i pani powiedziała, mamo, „Ciasteczkowy Potwór owo zrobił!”.

Niedobór pracowników pewny pod ręką tandetnym traktowaniu

Zachowanie firmy Loblaw niepokoi mnie. Podczas okresu premiowego zyski znienacka wzrosły. Per se, to nie jest problem. Sprzyjam firmom przynoszącym zyski. Aby http://www.krzysztofiak.eu stanowić pewnym, jestem nieprzyjazny opodatkowaniu zysków z wykorzystaniem rząd. Ale wypłacanie pracownikom premii w czasie pandemii nie powinno zależeć od zysków. To było w tenże raz. W międzyczasie moja lepsza połowa natomiast ego robiliśmy zakupy w sklepie Loblaw, tudzież pracownicy kontynuowali swoją doskonałą obsługę, blisko że Loblaw był lekceważony.

Liderzy muszą przekazać sobie sprawę, że personel pierwszej linii są fundamentem firmy natomiast dotyczyć ich dobrze, a nie kiedy trybiki wyrabiające premie gwoli prezesów! Kiedy pracodawcy traktują pracowników kiedy maszyny, ci się zniechęcają. Gallup twierdzi, że na przestrzeni kilku dekad, oni tudzież inni badacze znaleźli przemożny sztama pośrodku zaangażowaniem pracowników w miejscu pracy natomiast ogólnymi wynikami firmy. Jednak pracodawcy nie chcą się spośród tym pogodzić. Ale jest dobra wiadomość: podejście pokazują, że niektóre firmy przełamują algorytm tudzież traktują pracowników z szacunkiem: Cisco, Apple, Accenture, IBM, FedEx – owo owszem niektóre z nich.

Zarobki w http://www.stopka.eu następnym kwartale napędzają biznes

Firmy postrzegają nadchodzący kwartał w charakterze nagrodę, w następstwie tego wykorzystują pracowników a fałszują wyniki za kolejny kwartał. Powtarzam: jestem przeciwny opodatkowaniu biznesu przez rząd. Jednak popieram prawo Bidena Build Back Better jeśli chodzi o opodatkowania wykupu akcji, jaki został przyjęty za pomocą Izbę i jest rozpatrywany przy użyciu Senat, nawet jeśliby prawdopodobnie być wyposażonym przeciwnie drobny prestiż na wykup akcji. Firmy nie powinny wydawać miliardów na okup akcji, równocześnie wyzyskując pracowników.

Firmy powinny cechować na zebraniach akcjonariuszy opcje wykorzystania funduszy spośród wykupu http://www.koczur.eu akcji. Wybór przypadkiem przechowywać we wnętrzu efekty wypłacania premii pracownikom pierwszej linii z funduszy wykupu. Akcjonariusze powinni i usłyszeć o potencjalnych inwestycjach strategicznych. Inną opcją jest ustanie wykupu za pośrednictwem pięć lat po zwolnieniach. Kierownictwo plus nie powinno dostawać premii w ciągu pięciu lat od czasu zwolnień. Musimy pozbyć się wyzysku pracowników, który zwiększa premie prezesów.

Zniknął kapitalizm interesariuszy Okrągłego Stołu Biznesu

Okrągły Stół Biznesu (BRT) puder objawienie w 2019 roku natomiast zdecydował, że maksymalizacja wartości gwoli akcjonariuszy nie jest jedynym celem korporacji. Ta akt z lat 80. jest błędna, powiedział. Napisałem wtedy, że BRT „… wymyślił piękne frazesy o dbaniu o interesariuszy i migiem je porzucił i wrócił do swoich chciwych praktyk…. ” W czasie pandemii nadal odchodzili od momentu tych frazesów.