Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest barki w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, zwłaszcza wskutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na liście ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy intencja porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań a rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, gdy zalążek światła jest jednorodne, to jest słynny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże autorytet w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśliby chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej poznać rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, mimo to daje pojęcie na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one ulżyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą wspomóc w pomiarze natężenia światła z danego źródła, które jest bez liku mniejsze w porównaniu do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą pomóc w pomiarze jednorodności koloru i skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy chwilowo nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy kilka typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od czasu rodzaju aplikacji i jej zastosowań. Dlatego ważne jest, ażeby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten typ urządzenia posiada stałą oś poziomą natomiast ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten model jest wyposażony w stałą ośka pionową a dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, ażeby pamiętać http://www.bronicki.pl, iż w podobny sposób klasa A jak natomiast typ B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten odmiana jednostki jest w użyciu aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten odmiana charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również oś pozioma jest równoległa do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, by pamiętać, że wariant C jest słynny w charakterze struktury jednokolumnowe. Ten rodzaj struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl materia biorąc, ten typ jest idealnym wyborem w celu stałej lampy punktowej, lampy rurowej tudzież innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe zaś błyszczenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, to był oschły zobrazowanie zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten materiał pomoże Ci uzyskać w dużym stopniu lepsze pojęcie tych jednostek.