Goniophotometer: Powrót aż do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest barki w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu pod spodem różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, zastosowanie tego urządzenia wzrosło, w zasadzie przez wzgląd pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na listowie ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy zamierzenie porozmawiać o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, jak geneza światła jest jednorodne, owo jest cieszący się popularnością jak Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże doniosłość w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeśliby chodzi o projektowanie zaś oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej wydedukować rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się opis zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, jednak daje stosunek na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one odciążyć w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą pomóc w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest dużo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą wesprzeć w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy w tym momencie nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy parę typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji natomiast jej zastosowań. Dlatego ważne jest, aby odgadnąć różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten wariant urządzenia posiada stałą oś poziomą zaś oś pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten wariant jest wyposażony w stałą oś pionową i dołączoną oś poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, żeby pamiętać http://www.bronicki.pl, że tak jak odmiana A gdy oraz model B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ten model jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten odmiana charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła aż do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, iżby pamiętać, iż gatunek C jest legendarny jako struktury jednokolumnowe. Ten model struktury jest utworzony, podczas gdy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl kwestia biorąc, ów gatunek jest idealnym wyborem gwoli stałej lampy punktowej, lampy rurowej oraz innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome posiłki obrotowe i odblask osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był oschły opis zastosowań tudzież typów goniophotometers. Mam nadzieję, że ów materiał pomoże Ci trwać w znacznym stopniu lepsze uchwycenie tych jednostek.